Czas na realizację programu „Bezpieczne przejście”

Powrócić chciałabym do tematu bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, jak ważny jest to temat pokazują nam kolejne kolizje w tych miejscach z udziałem pieszych z poważnymi następstwami. Wskazuje to nam jak koniecznym elementem jest poprawa widoczności w tych miejscach.

Jako , że przedstawiona tematyka jest istotna dla naszych mieszkańców, staram się znaleźć rozwiązanie tego problemu, w związku z tym rozmawiałam z dr inż. Piotrem Tomczukiem pracownikiem naukowym Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, który jest współorganizatorem programu „Bezpieczne przejście”. Jak okazuje się z programu tego skorzystało wiele samorządów np. Dąbrowa Górnicza, Piła, jak również pobliski Kołobrzeg. Najważniejszym elementem programu jest to, że organizator poszukuje podmioty zainteresowane współfinansowaniem takiej inwestycji przez inne podmioty takie jak np. firmy ubezpieczeniowe, czy firmy dostarczające energię elektryczną.

W związku z tym, że temat wymaga szczegółowego omówienia, będę się chciała umówić z Panią Prezydent Barbarą Michalską, aby obszerniej przedstawić ten projekt w całości i mam nadzieję, że spotka się to z przychylnością i zrozumieniem. Pamiętać musimy, że bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas ważne, a po za tym nie było by to dużym obciążeniem dla miasta.

Aby lepiej zobrazować temat przedstawiam Koleżankom i Kolegom radnym pomiary luminacji przejścia dla pieszych takiego zwykłego oświetlonego tylko lampami ulicznymi i takiego z dodatkowymi oprawami z podwójnym asymetrycznym światłem przy wykorzystaniu kamery LMK.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Interpelacje i zapytania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Czas na realizację programu „Bezpieczne przejście”

 1. Elżbieta Jabłońska pisze:

  Trudno zrozumieć czemu Pan Przewodniczący przerwał wypowiedź w trakcie tej interpelacji. Tym bardziej, iż sam zgłosił interpelację w sprawie oświetlenia przejścia.

 2. Elu, przeczytaj jeszcze raz to co przygotowałaś sobie na sesję i powiedz gdzie w tym wszystkim jest interpelacja,którą zgodnie ze Statutem Miasta Świnoujście składa się do Prezydenta Miasta.Jest tam wszystko od rozmowy z dr inż. Piotrem Tomczukiem, zamiarem rozmowy z zastępcą prezydenta p. Michalską po przedstawienie radnym pomiarów luminacji przejścia dla pieszych. Nie ma tylko jednego-interpelacji lub zapytania do Prezydenta Miasta. &41.1 Przewodniczący czuwa nad sprawnym przebiegiem obrad, a zwłaszcza nad zwięzłością wystąpień radnych oraz innych osób występujących w sesji.2. Przewodniczący może przypomnieć radnemu o potrzebie skoncentrowania wypowiedzi na merytorycznej stronie zagadnienia.&93. Interpelacja jest to krótkie przedstawienie stanu faktycznego zagadnienia oraz sugestie w tej sprawie.Interpelacja kierowana jest do prezydenta na sesji,bądź miedzy sesjami.Odpowiedź na interpelacje może być udzielona ustnie lub pisemnie.$95. Przewodniczący nadzoruje przestrzeganie postanowień statutu i udziela pomocy we właściwej jego interpretacji. Pozdrawiam Cię serdecznie i mam nadzieję że to nieporozumienie jest już za nami.

  • Elżbieta Jabłońska pisze:

   Cieszę się, że zainteresowała Cię ta tematyka i myślę, że będziesz wspierał moje działania.

 3. Paweł Sujka pisze:

  Elu, przeczytaj jeszcze raz to co przygotowałaś sobie na sesję i powiedz gdzie w tym wszystkim jest interpelacja,którą zgodnie ze Statutem Miasta Świnoujście składa się do Prezydenta Miasta.Jest tam wszystko od rozmowy z dr inż. Piotrem Tomczukiem, zamiarem rozmowy z zastępcą prezydenta p. Michalską po przedstawienie radnym pomiarów luminacji przejścia dla pieszych. Nie ma tylko jednego-interpelacji lub zapytania do Prezydenta Miasta. &41.1 Przewodniczący czuwa nad sprawnym przebiegiem obrad, a zwłaszcza nad zwięzłością wystąpień radnych oraz innych osób występujących w sesji.2. Przewodniczący może przypomnieć radnemu o potrzebie skoncentrowania wypowiedzi na merytorycznej stronie zagadnienia.&93. Interpelacja jest to krótkie przedstawienie stanu faktycznego zagadnienia oraz sugestie w tej sprawie.Interpelacja kierowana jest do prezydenta na sesji,bądź miedzy sesjami.Odpowiedź na interpelacje może być udzielona ustnie lub pisemnie.$95. Przewodniczący nadzoruje przestrzeganie postanowień statutu i udziela pomocy we właściwej jego interpretacji. Pozdrawiam Cię serdecznie i mam nadzieję że to nieporozumienie jest już za nami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.