Rondo 8 Flotylli Obrony Wybrzeża


Klub radnych Platformy Obywatelskiej podczas ostatniej Sesji RM (26.04.2012) złożył wniosek o nadaniu nowo powstałemu rondu zlokalizowanemu przy Kościele pw Chrystusa Króla nazwy – Rondo 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

Do wniosku radni dołączyli listy poparcia mieszkańców naszego miasta. Liczebność list wskazuje na społeczne poparcie tej nazwy.  Motywy jakie przyświecały temu pomysłowi  to przede wszystkim   szereg zasług jakimi wpisała się 8 Flotylla Obrony Wybrzeża w rozwój i kulturę naszego Miasta.

8. FOW często reprezentuje Świnoujście zarówno w regionie, jak i na terenie całego kraju wpływając  niewątpliwie na promocję naszego Miasta.

Nie bez znaczenia są nazwy ulic biegnące do tego skrzyżowania: Marynarzy – oddający charakter morski miasta, Grunwaldzka – upamiętniający wygraną bitwę pod Grunwaldem, Konstytucji 3 Maja – również zwycięstwo, pierwsza w Europie konstytucja, Plac Wolności – wolność jako wyraz demokracji. Ulice te schodząc się promieniście do ronda tworzą symbolikę tego miejsca.

Innym istotnym argumentem jest  to, iż z ronda spoglądając w kierunku ul. Marynarzy widzimy 8.FOW.

Nazwa „Rondo 8 Flotylli Obrony Wybrzeża” nadaje temu miejscu pozytywną atmosferę.  Mówi także o potędze i sile przeszłości i przyszłości.

Pozostaje nam zatem oczekiwać na przychylność Rady Miasta dla tej nazwy.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Rondo 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

  1. Oczywiście podpisy na liście poparcia zbieramy nadal

Możliwość komentowania jest wyłączona.