System transportowo – parkingowy konieczny w Świnoujściu

Coraz trudniej jest znaleźć miejsce parkingowe w Mieście. Zatem konieczne jest stworzenie kompleksowego systemu transportowo – parkingowego i nie rozumiem przez to tylko powstanie nowych miejsc parkingowych, czy też budowy parkingowców, ale stworzenie takiego systemu, który także ograniczyłby ruch komunikacyjny w Mieście.

W wielu miastach wprowadzono rozwiązania typu:

Park and Ride – bezpłatna komunikacja miejska dla pasażerów zaparkowanego pojazdu

bezpłatne parkowanie pojazdów pasażerom komunikacji miejskiej, którzy będą posiadać ważny bilet okresowy. Pozostali użytkownicy przy wjeździe na parking zapłacą 10 zł, w zamian za co otrzymają bilet, który w okresie postoju ich pojazdu na parkingu uprawniać będzie do przejazdów komunikacją miejską bezpłatnie.

Bike and Ride – miejsca parkingowe dla rowerów przy parkingach, często wyposażone w zapięcia zamykane kartą komunikacji miejskiej Warszawa

Park and Go – budowa parkingów buforowych tak aby podróżujący podróż dalszą kontynuowali pieszo lub transportem publicznym Poznań

Kiss and Ride – postój na kilka minut wsiadanie wysiadanie

tworzenie miejsc parkingowych w miejscach, gdzie kierowca podwozi pasażera na przystanek skrelowany z komunikacją miejską, zatrzymuje się wówczas n kilka minut, aby poczekać na wyjście pasażera lub n jego przybycie. W przypadku Świnoujścia – przeprawy Bielik.

Wprowadza się także tablice informacyjne o ilości wolnych miejsc parkingowych lub ich braku. Takie rozwiązanie dobrze by się sprawdziło w przypadku Dzielnicy Nadmorskiej. W okresie letnim znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem. Kierowcy posiadając informację o braku dostępności miejsca, nie wjeżdżaliby w tą strefę. Przyczyniłoby się to do zminimalizownia zanieczyszczeń oraz hałasu komunikacyjnego.

To tylko niektóre rozwiązania jakie Państwu zaprezentowała, ale czy zauważacie Państwo, iż jest to bardzo istotny problem dla Mieszkańców naszego Miasta, a przyszłość pokaże, iż będzie on narastał.

Proszę o informację kiedy zamierzacie opracować taki system, który w przyszłości rozwiąże ten problem.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Interpelacje i zapytania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.