Czy Mieszkańcy Świnoujścia zasługują na lodowisko?

Jakiś czas temu w Świnoujściu funkcjonowało lodowisko, małe, ale cieszące się dużym powodzeniem wśród Mieszkańców, za które miasto płaciło przez kilka lat. W innych miastach w Polsce lodowisko zimą to wręcz standard i widać że ich popularność nie spada wręcz odwrotnie, nawet taki Dziwnów ma lodowisko.  Nie musze przytaczać tu zalet ruchu i przebywania na świeżym powietrzu dzieci i młodzieży, bo są one wiadome. Ale w przypadku turystycznego charakteru naszego miast, które dla przybywających gości chce być atrakcyjne przez cały rok – lodowisko byłoby niesamowitą atrakcją.

Lodowisko usytuowane po niemieckiej stronie funkcjonuje od kilku lat i przy dużo mniejszej ilości mieszkańców przynosi zyski.

Aktualnie istnieją technologie do lokalizacji lodowisk syntetycznych nawet przy dodatnich temperaturach.

Proszę o informację, ile Miasto przeznaczyło na korzystanie przez dzieci i młodzież z lodowiska w latach 2006 – 2010 oraz jakie koszty ponosimy w związku z korzystaniem z lodowiska przez najmłodszych mieszkańców z lodowiska w Heringsdorfie.

Wydaliśmy zapewne sporo pieniędzy. Czy nie warto pokusić się o budowę lodowiska w Świnoujściu. Mieszkańcy Świnoujścia nie chcą jeździć do Niemiec, chcą u siebie lodowiska. Jest prośba o utworzenie takiego miejsca i miasto na pewno nie straci na tym, a zyska. Ułatwi to życie Mieszkańcom. A wiadomo jesteśmy od tego, aby ułatwiać życie Mieszkańcom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Interpelacje i zapytania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.