Sposób na zwiększenie retencji wody

Zbieranie deszczówki to oszczędność dla Mieszkańców, ale także dla Miasta, pozwala to na zaoszczędzenie w podlewaniu ogródków, nawet do kilkaset złotych, miesięcznie. Miasto z takiego działania ma także korzyść – oszczędność w zużyciu wody, jakże cennej w przypadku naszych wysp.

Jednym z samorządów, który zauważył korzyści zbierania wody deszczowej jest Kraków, który w 2013 roku wprowadził dofinansowanie budowy przydomowych i przyzakładowych zbiorników na wody opadowe. W czasie opadów woda z rynny zamiast płynąć do kanalizacji burzowej, trafia do zbiornika i może być wykorzystana.

Czy mając na względzie problemy z zaopatrzeniem w wodę, czego następstwem jest pogarszanie się jej jakości w Świnoujściu nie warto wprowadzić dofinansowania do instalacji deszczowej montowanej przez Mieszkańców.

 

Nadmienię, że zastosowanie instalacji deszczowej na dużą skalę w naszym Mieście spowoduje zwiększenie retencji wody.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Interpelacje i zapytania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>