O mnie

Urodziłam się 8 września 1965 roku we Wrocławiu. Kiedy miałam 6 lat rodzice przyjechali do Świnoujścia na letni wypoczynek. Nie umieli oprzeć się urokowi Miasta położonemu na Wyspach i zamieszkaliśmy tu na stałe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Praca

Razem z mężem od 1991 roku prowadzimy przedsiębiorstwo rodzinne. Początki działalności nie były łatwe, przekształcenie gospodarki w wolnorynkową powodowało bardzo częste zmiany przepisów prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i od każdego przedsiębiorcy wymagało to dużego zaangażowania. W chwili obecnej Firma Handlowa DUET to sieć sklepów z zabawkami renomowanych  firm zajmująca się również sprzedażą internetową.

 

Rodzina

Jesteśmy małżeństwem od wielu, wielu lat. Nasza córka Julia po ukończeniu studiów  w Poznaniu na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza na Wydziale Prawa i Administracji  oraz Wyższej Szkole Bankowej kierunku stosunki międzynarodowe powróciła do rodzinnego miasta – Świnoujścia i tu podjęła pracę.

Nauka

Wykształcenie wyższe. Studiowałam w Wyższej Szkole Administracji Publicznej na kierunku administracja w specjalności rachunkowość i skarbowość Następnie podjęłam naukę na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania uzyskując tytuł magistra.

Posiadam uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa potwierdzone zdanym egzaminem państwowym.

 

Dysponując dużym doświadczeniem zawodowym postanowiłam podjąć pracę badawczą i w roku 2011 podjęłam naukę na studiach doktoranckich na Katedrze Makroekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego. Moje zainteresowania naukowe to nowoczesne metody zarządzania oraz zarządzanie strategiczne.

 

Jako doktorantka w swoim dorobku naukowym posiadam następujące publikacje:

1. Obszary zastosowania ekonomii eksperymentalnej, Uniwersytet Szczeciński, Zeszyty Naukowe nr 758, Studia i Prace Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania nr 32, s. 37.

2. Kwantyfikowalność jakości rządzenia w gospodarce

3. Przedsiębiorstwa rodzinne wobec dekoniunktury gospodarczej

Uczestniczyłam w Konferencji naukowej „Współczesna ekonomia”,

Międzyzdroje 16-17.06.2014

Polityka

Nigdy nie były mi obojętne sprawy społeczne, zawsze interesowałam się tym co dzieje się w Świnoujściu. Pragnąc wpływu na te wszystkie zdarzenia zaangażowałam się w działalność społeczną i polityczną

Od roku 2006 jestem członkiem Platformy Obywatelskiej RP. Aktualnie jestem wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej RP Powiat Świnoujście oraz przewodniczącą Koła Gospodarczego PO RP w Powiecie Świnoujście.

W wolnym czasie odpoczywamy aktywnie – razem z mężem Mirosławem uprawiamy Nord Walking oraz bieganie. Jest to okazja nie tylko do poprawienia kondycji fizycznej, ale jest to także czas do wspólnych intersujących rozmów.

Ciekawość nowych miejsc sprawia, iż uwielbiamy podróżować. Wiele lat temu polubiliśmy narty i teraz każdej zimy zdobywamy szczyty na nartach zjazdowych.

 

 „Człowiek nie ogląda się na to, co zrobione, ale na to patrzy co ma przed sobą do zrobienia”

Maria Skłodowska – Curie